Asset Publisher Asset Publisher

Biuro Polowań Nadleśnictwa Szprotawa

 

Biuro Polowań Nadleśnictwa Szprotawa serdecznie zaprasza wszystkich chętnych myśliwych zagranicznych i członków PZŁ do zakupu polowań na zwierzynę łowną realizowanych w sezonie łowieckim 2024/2025.

Idealne miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku, dla myśliwych ceniący sobie profesjonalną obsługę oraz niezapomniane wrażenia na terenach obfitujących w zwierzynę.  

Mozaikowatość pól oraz lasów rozciągających się na ponad 14 tysiącach hektarów to cechy charakteryzujące tereny łowieckie Nadleśnictwa Szprotawa. Dodatkowo atrakcyjność regionu potwierdzają liczne zabytki oraz ciekawa historia tych ziem.

Dokumentacja zamawiania polowań przez Biuro Polowań Nadleśnictwa Szprotawa zamieszczona w załącznikach poniżej.


Zaproszenie do składania ofert w pisemnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż tusz dzików w sezonie łowieckim 2023/2024

Zaproszenie do składania ofert w pisemnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż tusz dzików w sezonie łowieckim 2023/2024

 

Nadleśnictwo Szprotawa zaprasza do składania ofert w pisemnym przetargu nieograniczonym na zakup tusz dzików pozyskanych w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Szprotawa.

Szczegóły zawierają poniżej umieszczone załączniki do pobrania.

 

Zapraszamy!


Regulamin sprzedaży bezpośredniej tusz (Version 1.0)

Thumbnail Uploaded by Robert Łosiński, 26/04/23 08:00
Kategorie zawartości: Informacje » Oferta łowiecka
Generating preview will take a few minutes.

Version 1.0

Last Updated by Robert Łosiński
26/04/23 08:00
Status: Approved
Download (344k) Get URL.
Version History
Version Date Size  
1.0 1 Year Ago 344k Download

Szkody łowieckie – procedura zgłaszania

Nadleśnictwo Szprotawa, na podstawie Ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo Łowieckie (Dz. U. z 2022 poz. 1173) oraz rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 kwietnia 2019 roku w sprawie szczegółowych warunków szacowania szkód w uprawach i płodach rolnych (Dz. U. z 2019 poz. 776), informuje, że zgłoszenia szkód od zwierzyny występujące na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Szprotawa, obwód łowiecki nr 216, należy kierować bezpośrednio w formie:
a) papierowej na adres;
Nadleśnictwo Szprotawa
ul. Henrykowska 1A
67-300 Szprotawa

lub
b) elektronicznej na adres e-mail;
szprotawa@zielonagora.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Szprotawa przypomina, że wnioski składane przez poszkodowane osoby w swojej treści zawierać muszą w szczególności takie dane jak (art. 46 ust. 4 ustawy):
- imię i nazwisko albo nazwę, adres miejsca zamieszkania albo adres i siedzibę oraz numer telefonu właściciela albo posiadacza gruntów rolnych,
- wskazanie miejsca wystąpienia szkody,
- wskazanie rodzaju uszkodzonej uprawy lub płodu rolnego.

Braki formalne podczas zgłoszenia szkody, o których mowa wyżej, mogą skutkować trudnościami (do momentu wyjaśnienia) z terminowym dokonaniem szacowań szkody łowieckiej.

Dodatkowo zgodnie z regulacjami prawa powszechnego wniosek o szacowanie szkody łowieckiej składa się w odpowiednim terminie od stwierdzenia szkody w terenie oraz w czasie umożliwiającym dokonanie szacowania ewentualnych strat na uszkodzonej powierzchni.

Szacowania wstępnego (oględzin)  i/lub ostatecznego w terminie nie dłuższym niż 7 dni od otrzymania wniosku. Po wykonaniu oględzin lub ostatecznym szacowaniu sporządza się protokół.

Celem ułatwienia dokonywania zgłoszenia poniżej do pobrania druk.

 


Hunting offer

Szprotawa Forest District is a part of 4th Breeding Area. Hunting economy is implemented by 10 hunting circuits (2 forest and 8 field circuits). 9 circuits are leased by hunts and 1 circuit is excluded from lease as Animal Breeding Centre.

The priority of hunting economy at the Animal Breeding Centre is protection of game and management of its resources in accordance with the principles of ecology and correct forest economy. Hunting circuit no. 216 – Animal Breeding Centre is managed by Szprotawa Forest District Inspectorate.  

Hunting economy in Szprotawa Forest District is implemented by the following hunts:

  • "Święty Eustachy" Gościeszowice Hunt – circuit no. 202,

  • "Darz Bór" Przemków Hunt – circuit no. 203,

  • "Daniel" Szprotawa Hunt – circuit no. 204 and 215,

  • "Bóbr" Małomice Hunt – circuit no. 205,

  • "Artemida" Kobyłka Hunt – circuit no. 206,

  • "Wrzos" Zielona Góra Hunt – circuit no. 207,

  • "Sęp" Przemków Hunt – circuit no. 214,

  • "Lis" Bytom Odrzański Hunt – circuit no. 217,


Zasady i formy sprzedaży tusz zwierzyny łownej pozyskanej w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Szprotawa

Zarządzenie, decyzja i regulamin w sprawie zasad i form sprzedaży tusz zwierzyny łownej pozyskanej w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Szprotawa dostępny jest na stronie BIP.

Oferta łowiecka na sprzedaż polowań

Oferta łowiecka na sprzedaż polowań, organizowanych przez Nadleśnictwo Szprotawa dla myśliwych oraz towarzyszących im osób kierowanych przez Kupującego, na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Szprotawa, obwód łowiecki nr 216 w sezonie 2021/2022

Więcej informacji pod linkiem:

https://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_zielona_gora/nadl_szprotawa/komunikaty_i_ogloszenia


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Budowa urządzeń retencyjnych małej retencji wodnej w zlewni rzeki Rudy

Budowa urządzeń retencyjnych małej retencji wodnej w zlewni rzeki Rudy

Nadleśnictwo Szprotawa, podobnie jak liczne Nadleśnictwa w całej Polsce, uczestniczy w projekcie pn.: „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych”.


Fot. Mariusz Swędrak - Fotografia Przyrodnicza

Głównym celem Projektu jest przystosowanie ekosystemów leśnych do zmieniających się warunków klimatycznych i zwiększenie ich odporności na negatywne skutki zjawisk naturalnych takich jak: susze, podtopienia czy pożary. Powyższy cel zostanie osiągnięty przede wszystkim przez znaczne zwiększenie retencji wodnej. Zadania realizowane  w ramach Projektu poza efektami przyrodniczymi przyczyniają się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej terenów leśnych.

Na obszarze Nadleśnictwa Szprotawa w ramach Projektu realizowane jest zadanie pn.: „Budowa urządzeń  retencyjnych małej retencji wodnej w zlewni rzeki Rudy”. Po przebrnięciu przez część administracyjną postępowania, w grudniu 2019 roku zostały podpisane umowy z Wykonawcami robót budowlanych. Ze względu na obostrzenia określone w Decyzji Środowiskowej czas na wykonanie prac w terenie był mocno ograniczony, jednak udało się pomyślnie zakończyć dwa, z trzech zaplanowanych etapów inwestycji.
W wyniku już przeprowadzonych prac powstały, lub zostały odtworzone:
- 27 przepustów

- 29 przepustów z piętrzeniem

- 10 zastawek

- 28 km rowów melioracyjnych

- 2 mnichy stawowe

- 853 m umocnienia i uszczelnienia grobli.


Fot.
Mariusz Swędrak - Fotografia Przyrodnicza

Pomimo, że znaczna część prac dotyczyła rowów melioracyjnych i usytuowanych na nich obiektów budowlanych (przepusty, zastawki, progi) to najbardziej widoczny efekt inwestycji stanowią Stawy Bobrowickie. Po raz pierwszy od wielu lat na wszystkich 6 stawach pojawiło się lustro wody. Szacowana łączna objętość zalewu Stawów Bobrowickich wynosi 278 700 m3, przy powierzchni 30,3 ha. Istotny wpływ na pozytywny zasięg oddziaływania całego przedsięwzięcia ma również retencja gruntowa i korytowa. Łączną objętość wody możliwej do retencjonowania powierzchniowo w obszarze objętym przedsięwzięciem oszacowano na ok. 324 tyś m3.  Wraz z powrotem wody  można zaobserwować wzmożoną aktywność ptactwa wodnego oraz zostały odtworzone cenne ekosystemy.


Fot. Paweł Pawelec – archiwum prywatne.

Koszt pierwszych dwóch etapów wyniósł 3 161 959 zł, z czego 2 418 898 zł stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. W 2021r. planowane jest wykonanie robót dla ostatniego zadania o wartości około 2 mln złotych.

 

Tekst i opracowanie: Robert Łosiński