Aktualności Aktualności

Powrót

VIII Wielkie Łowy w Puszczy Żagańskiej

VIII Wielkie Łowy w Puszczy Żagańskiej

Po raz kolejny, w dniu 23 października 2022 roku, na terenie Pałacu Książęcego w Żaganiu, odbyły się Wielkie Łowy w Puszczy Żagańskiej. Była to już VIII edycja tego wydarzenia. Jak co roku na odwiedzających czekało wiele atrakcji.

Ci najmłodsi, jak również starsi, mogli znaleźć dla siebie coś interesującego, m. in. pokaz ptaków drapieżnych, pokaz wabienia zwierzyny, pokaz polowania z łukiem lub pokaz ras psów myśliwskich. Ponadto można było obejrzeć wystawę prac nagrodzonych w ramach konkursu plastycznego „Moje wędrówki po lesie”, wsłuchać się w muzykę myśliwską i spróbować dań z dziczyzny.

Pracownicy Nadleśnictwa Szprotawa wraz z myśliwymi Polskiego Związku Łowieckiego oraz przedstawicielami Nadleśnictw: Wymiarki, Krzystkowice oraz Żagań prowadzili zajęcia z edukacji przyrodniczo- łowieckiej w ramach Indeksu Tropiciela Zwierząt. Na chętnych, chcących wykazać się swoją wiedzą , jak również dowiedzieć się czegoś nowego, czekały atrakcyjne upominki.


Fot. R. Łosiński

Święto kultury myśliwskiej po raz kolejny cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród okolicznych mieszkańców, jak również przyjezdnych gości.