Aktualności Aktualności

Powrót

„Leśna edukacja moją przygodą!”

„Leśna edukacja moją przygodą!”

Zbliżający się koniec roku szkolnego oraz piękna pogoda zmobilizowały wiele szkół do odwiedzin i wycieczek w las. Szkoła Podstawowa w Borowie Wielkim oraz Społeczna Szkoła Podstawowa w Szprotawie odwiedziły Rezerwat „Buczyna Szprotawska” w miesiącu czerwcu. Wszyscy uczestnicy zajęć aktywnie rozpoznawali gatunki drzew i roślin napotkane podczas leśnego spaceru w rezerwacie. Odpoczynek na zabytkowej wiacie pośród wiekowych buków oraz leśne quizy dodały jeszcze więcej sił uczniom, a upieczona na koniec spotkania kiełbaska z ogniska miała niesamowity smak.

Fot. A. Mrozek Pieczenie kiełbasek

Także Leśna Osada Nadleśnictwa Szprotawa „miała ręce pełne roboty”. Leśną edukacje rozpoczęła podczas Leśnego Dnia Dziecka w Nowym Miasteczku organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku oraz Nadleśnictwo Nowa Sól. Czyj to trop? Leśne puzzle oraz segregacja śmieci cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony wszystkich dzieci. Największą atrakcja były jednak leśne tatuaże, które chciał posiadać każdy uczestnik wydarzenia.

Fot. A. Mrozek edukacja leśna na Leśnym Dniu Dziecka w Nowym Miasteczku

Jak co roku nie mogło również zabraknąć Leśnej Osady na XI już edycji Biegu „Dobry jak Chrobry” organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie. Każdy uczestnik, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej mógł przebiec wyznaczony dystans i sprawdzić siebie. Na stracie stawili się zarówno ci najmłodsi (w wózku) jak i Ci troszkę starsi.  

 

Fot. A. Mrozek uczestnicy biegu „Dobry jak Chrobry”

 

 

Fot. A. Mrozek uczestnicy biegu „Dobry jak Chrobry”

 

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!