Aktualności Aktualności

Powrót

VII Wielkie Łowy w Puszczy Żagańskiej

VII Wielkie Łowy w Puszczy Żagańskiej

17 października na terenie Pałacu Książęcego w Żaganiu odbyły się kolejne, już VII Wielkie Łowy w Puszczy Żagańskiej. Święto tradycji i kultury myślistwa połączone z edukacją przyrodniczą w Leśnej Osadzie. Na odwiedzających, zarówno tych najmłodszych jak i starszych, czekało wiele atrakcji.

Polski Związek Łowiecki wraz z Leśną Osadą tworzoną przez Nadleśnictwa: Szprotawa, Żagań, Krzystkowice oraz Ruszów przeprowadziły zajęcia przyrodniczo- łowieckie w ramach Indeksu Tropiciela Zwierząt. Każdy ze wspomnianych wystawców przygotował stoisko konkursowe lub wystawowe, na którym można było zdobyć pieczątkę. Przejście przez sześć stanowisk i otrzymanie pieczątek uprawniało do odbioru nagrody. Indeks Tropiciela Zwierząt cieszył się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

Ponadto przeprowadzono konkursy m.in. na najpiękniejszy zrzut oraz wiedzy przyrodniczo-łowieckiej.  Odbył się także pokaz Bractwa Rycerskiego wraz z wielobojem łowieckim oraz Pogoń za lisem. Można było skosztować kulinariów myśliwskich, obejrzeć pokaz mody myśliwskiej oraz pokaz wabienia zwierzyny. Osoby kochające czworonogi znalazły też coś dla siebie- edukacja kynologiczna połączona z pokazem ras psów myśliwskich cieszyła się zainteresowaniem wśród odwiedzających.

VII Wielkie Łowy w Puszczy Żagańskiej przeszły do historii, ale już teraz możemy zaprosić na kolejne edycje tego święta.

Do zobaczenia! Darz bór!